MLS: Portland naneo prvi poraz Vijerinom Sitiju

Fudbal ostalo 23. apr. 20182:31 > 2:35
Raphael Dias/Getty Images for Adidas

Fudbaleri Portlanda ubedljivo su pobedili Njujork Siti sa 3:0 i ekipi iz "Velike jabuke" tek u 8. kolu naneli prvi poraz ove sezone u MLS šampionatu.

Tim iz Oregona se drugim uzastopnim trijumfom uključio u borbu za plej-of na Zapadu i LA Galaksi, Real Solt Lejk i Vankuver koji su na deobi četvrtog, petog i šestog mesta beže im samo dva boda, dok je Siti zadržao lidersku poziciju na Istoku sa 17 bodova. Jedan manje, ali i meč manje ima Atlanta.

Portland je poveo u 26. minutu golom Blanka, na 2:0 povisio je Adi u 38. i sa ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Trener Njujorka Patrik Vijera je uvođenjem Medine na poluvremenu pokušao nešto da promeni, međutim, Mabiala je trećim pogotkom u 66. minutu zapečatio sudbinu Sitija.