Alsvenskan: Malme ubedljiv, Norćeping minimalno

Fudbal ostalo 23. apr. 201821:20 > 21:25
EuroFootball Getty Images Sport

U ponedeljak su na programu bila tri meča petog kola švedskog prvenstva, a do pobeda su došle ekipe Malmea i Norćepinga, dok su Elfsborg i Jurgorden remizirali 2:2.

Elfsborg je na domaćem terenu u Borosu dočekao stokholmski Jurgorden, a posle devet minuta vodili su sa 1:0 golom Simona Lundevala.

Gosti su ubrzo preokrenuli – u 21. minutu izjednačio je Jonatan Ring, a u finišu poluvremena 2:1 za goste postavio je Senegalac Bađi.

Ipak, bod domaćunu doneo je u 90. minutu Jon Jonson sjajnim volejem nakon jedne odbijene lopte.

Malme je kod kuće savladao ekipu Bromarpojkarna sa 3:1, a poveli su u 40. minutu golom Markusa Rosenberga. U 63. minutu izjednačio je Ajeti u 63. minutu, ali je novu prednost domaćinu sa juga države doneo svojim drugim golom Rosenberg. Konačnih 3:1 postavio je Danac Seren Riks u 85. minutu.

U timu Bromarpojkarna srpski internacionalci su bili u sastavu tima – golman Nikola Petrić je bio među stativama tokom čitavog meča, a napadač Petar Petrović je igrao do 60. minuta.

Norćeping je kod kuće sa 1:0 pobedio Sirius, a jedini gol delo je Davida Karlsona.

Bromarpojkarna ima samo tri boda iz prvih pet kola, dok je Norćeping treći sa 10 poena iz pet kola.

U nedelju je Hamarbi remizirao protiv Hekena 2:2, a oba gola za goste postigao je srpski fudbaler Nikola Đurđić.