Gvadalahara posle 56 godina osvojila KONKAKAF LŠ!

Fudbal ostalo 26. apr. 20185:49 > 6:00
Refugio Ruiz/Getty Images

Meksički Gvadalahara Čivas pobednik je KONKAKAF Lige Šampiona za 2018. godinu, pošto je u finalu savladao Toronto nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Meksikanci su pred revanš na svom stadionu imali prednost 2:1 iz prvog meča, i povećali sebi šanse za titulu kada je Orbelin Pineda u 19. minutu postigao vodeći pogodak na meču.

Ipak, kanadski tim koji je prvi put igrao finale nije se predavao, Žozi Altidor je u 25. minutu iskoristio potpunu smušenost domaćina u odbrani i izjednačio na 1:1.

U poslednjem minutu prvog poluvremena, Toronto je uspeo da preokrene i stigne do rezultatskog izjednačenja u finalu. Sebastijan Đovinko se odlično snašao i poslao loptu u mrežu Gvadalahare.

Drugo poluvreme ni blizu nije bilo uzbudljivo kao prvo, sve do poslednjih deset minuta, kada je bilo nekoliko opasnih situacija pred oba gola.

Tragičar gostiju bio je Marki Delgado, koji je u 91. minutu propustio stopostotnu priliku da Torontu donese titulu. Pošto je nakon 90 minuta rezultat bio 1:2, odmah su izvođeni jedanaesterci, Majl Bredli je u petoj seriji svojim promašajem definitivno ostavio šampiona MLS bez titule, dok je Gvadalahara osvojila Ligu Šampiona prvu put još od 1962. i njenoj prvog izdanja.

Meksički timovi su nastavili dominaciju u ovom takmičenju, osvojivši desetu uzastopnu titulu.