Azija: Poznati učesnici četvrtfinala Lige šampiona

Fudbal ostalo 15. maj 201820:36 > 20:48
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U utorak su odigrani revanš mečevi osmine finala Lige šampiona Azije.

Fudbaleri Jeonbuka su slavili protiv Burirama rezultatom 2:0, a kako je u prvom meču bilo 2:3, oni su se plasirali u narednu rundu takmičenja sa gol razlikom 4:3.

Meč između Gvangdžou Evergrandea i Tjencin Ćuenđena završen je nerešenim rezultatom 2:2 (Goulart u 17 i 48. minuta; Pato u 19 i Vang Đi u  52. minutu). U narednom kolu će igrati Tjencin jer je prvi meč završen bez golova.

Fudbaleri Al-Duhaina pobedili su Al-Ain rezultatom 4:1 ( Mohamed Ahmad u 12, El Arabi u 30, Ismail u 54, El Arabi u 86 i Abdularhman u 94). Isti tim je slavio i u prvom meču sa 4:2, pa su se u četvrtfinale plasirali sa ukupnom gol razlikom 8:3.

Esteghlal je zabeležio trijumf nad Zob Ahanom sa 3:1. Kako je u prvoj utakmici bilo 0:1, Esteghlal je prošao dalje sa gol razlikom 3.2.