Gent protiv šampiona Briža overio plasman u Ligu Evrope

Andy Astfalck/Getty Images

U poslednjem kolu belgijskog fudbalskog šampionata pobede su ostvarili Gent i Genk dok su Šarloa i Standard igrali bez golova.

Gent je slavio na gostovanju Brižu koji je još ranije overio šampionsku titulu. Rezultat je bio 1:0, a jedini gol je u 28. minutu dao Japanac Juja Kubo. Bio je to njegov 12. gol u sezoni, a Gent je ovako obezbedio četvrto mesto na tabeli.

Kiksu Genta se nadao Genk koji je završio peti i pored pobede protiv Anderlehta u Briselu 2:1. Dris Vouters i Leonardo Trusar su doneli prednost Genku u 35. i 36. minutu, dok je Lukaš Teodorčuk smanjio na konačnih 2:1 u 53. minutu.

Šarloa i Standard su igrali 0:0 u poslednjem kolu.

Klub Briž je šampion Belgije sa 46 poena, Standard je viceprvak sa 43. Slede Anderleht, Gent i Genk koji imaju 40, 39 odnosno 38 poena, a Šarloa je šesti sa 34 poena.