Kup Mađarske za Ujpešt i srpski trio

Getty images/ Masashi Hara

Fudbaleri Ujpešta osvojili su Kup Mađarske pošto su u sredu savladali Puškaš akademiju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Posle 120 minuta je bilo 2:2, a nakon penala 5:4 za ekipu Ujpešta, koja je osvojila svoj deseti trofej Kupa Mađarske.

Puškaš akademija je povela preko hrvatskog veziste Josipa Kneževića u 38. minutu, dok je izjednačio Donat Zoter u 55. Ujpešt je preokrenuo sedam minuta kasnije kada je strelac bio crnogorski defanzivac Mijuško Bojović, dok je 2:2 postavio u 66. minutu drugi hrvatski internacionalac u redovima Puškaš akademije Antonio Perošević.

Presudila je na kraju šesta serija penala, kada je za Ujpešt bio precizan Bojović, dok je na drugoj strani promašio Janoš Hegeduš.

Trofej sa Ujpeštom su osvojili srpski internacionalci golman Filip Pajović i defanzivac Branko Pauljević, koji su odigrali ceo meč, kao i trener Nebojša Vignjević.

Golman Branislav Danilović je bio na klupi Puškaš akademije.