
Srpski trener Marko Nikolić osvojio je titulu šampiona Mađarske sa Videotonom, pošto je njegov tim slavio u pretposlednjem kolu mađarskog šampionata protiv Honveda sa 2:0.
Videoton je tako kolo pre kraja prvenstva Mađarske zadržao tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Ferencvaroš.
Bivši trener Partizana je tako osvojio treći trofej u svojoj trenerskoj karijeri, pošto je prošle sezone sa Partizanom osvojio duplu krunu, i to i pored činjenice da je preuzeo ekipu u velikom bodovnom zaostatku.
Nikolić je i u svom prvom mandatu u crno-belom taboru bio nadomak osvajanja šampionske titule, baš kao i kasnije sa ljubljanskom Olimpijom.
Prvi gol za Videoton postigao je Stefan Šćepović u 27. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Boban Nikolov u 80. minutu.
Stefana Šćepovića zamenio je njegov brat marko u 67. minutu, a Nikolić je insistirao na dovođenju obojice u zimskom prelaznom roku.
Odličnu partiju pružio je i Danko Lazović, koga je u 80. minutu zamenio Fiola.
Titula sa Videotonom je prvi trofej srpskog stručnjaka u inostranstvu. To je ujedno i treća titula Videotona u istoriji kluba, a prva od 2015. godine.