ECFC: Sarajevo bolje od šampiona Srbije

Fudbal ostalo 5. jun 201812:38 > 12:38
Maja Todić

Fudbaleri Sarajeva savladali su Crvenu zvezdu u prvom meču Grupe A na Kupu prijateljstva na Zlatiboru. Sarajevo je slavilo sa 2:0.

Iako je Crvena zvezda lepo otvorila meč i na samom početku imala jednu priliku, Sarajevo je na poluvreme otišlo sa vođstvom od 2:0. Prvi gol je za bordo tim nakon kornera postigao Kenan Dervišagić, da bi nakon lepo izgrađene akcije vođstvo Sarajeva udvostručio Đani Salčin.

Pokušlvali su Beograđani u nastavku da dođu do gola, ali Sarajevo nije dozvoljavalo rivalu da nametne svoju igru, a nije se ni branilo pa za crveno-bele nije bilo mnogo prilika.

Na oko 15 minuta do kraja, Zvezdi je poništen gol zbog ofsajda, mada je golman ometao igraca crveno-belih pa ne bi bilo greške i da je gol priznat.

U drugom kolu Crvena zvezda će igrati protiv Osijeka, a Sarajevu će rival biti SPAL.