Kina: Het-trik Taliske na debiju, Ba za pobedu

Getty images/Vaughn Ridley

Gvangdžou Evergrande, aktuelni i sedmostruki uzastopni prvak Kine, u meču 12. kola Superlige deklasirao je ekipu Guidžou Henfeng rezultatom 4:0.

Briljirao je Brazilac Taliska, koji je na debiju postigao het trik. Taliska je u prelaznom roku došao na pozajmicu do kraja sezone iz Benfike, a prethodne dve godine proveo je u Bešiktašu.

Prvi gol na meču, u osmom minutu postigao je kineski reprezentativac Gao Lin, spektakularnim golom preko glave sa peterca na asistenciju Taliske.

U 29. minutu, Ju Hančao je iz kornera pogodio Brazilca koji je glavom zakucao loptu od stative u mrežu. Treći gol postignut je u 62. minutu. Lepu akciju Paulinja, Gulara i Taliske, ovaj treći završio je golom sa 20 metara. Het-trik je kompletirao pogotkom iz slobodnog udarca sa preko 20 metara u 78. minutu.

U ekipu aktuelnog šampiona vratio se Paulinjo, posle godinu dana i osvojene titule u Barseloni. Nakon ove pobede, Gvandžou se probio na četvrto mesto na tabeli sa 21 bodom, dok je Guidžou na poslednjem mestu.

U ostalim mečevima Peking je pobedio Henan 2:1 za prvo mesto na tabeli sa 25 bodova, uz pobednički gol Jonatana Viere, Šangaj je golom Dembe Ba pobedio Tjanđin 1:0, a pogodaka nije bilo u okršaju Dalijana i Hebeija.