Alsvenskan: Dva gola Đurđića za trijumf Hamarbija

Fudbal ostalo 23. jul 201822:23 > 22:27
Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

Sa dva meča švedskog šampionata odigrana u ponedeljak kompletirano je 14. kolo – Hamarbi je bio ubedljiv protiv Dalkurda, dok je Norćeping na domaćem terenu minimalno slavio protiv Elfsborga.

Hamarbi je na domaćem terenu u Stokholmu slavio sa čak 4:1 protiv gostujućeg Dalkurda, a sve je bilo rešeno već nakon prvog poluvremena kada je domaći tim vodio sa 4:0.

Domaće je u vođstvo u 13. minutu doveo Nikola Đurđić, nekadašnji napadač Voždovca, Augsburga, Grojter Firta, Partizana i danskog Randersa.

Samo četiri minuta kasnije švedski napadač Muamer Tanković duplirao je prednost, a 3:0 bilo je u 36. minutu posle drugog gola Đurđića. Na poluvreme sa otišlo sa 4:0, a stelac je bio Džiloan Hamad.

Marcus Ericsson/Ombrello/Getty Images

Do kraja meča tim kurdske dijaspore osnovan u Upsali uspeo je da smanji rezultat golom Turaja.

Hamarbi je nakon pobede na drugom mestu tabele sa tri boda zaostatka u odnosu na AIK, ali i odigrani meč manje. Dalkurd je na samom začelju sa samo devet bodova.

U drugom meču dana Norćeping je kod kuće savladao Elfsborg sa 1:0, a jedini strelac na meču bio je Islanđanin Arnor Sigurdson u osmom minutu.

U nedelju je u derbiju prestonice AIK pobedio ekipu Bromarpojkarna, a u subotu je Estersunds posle 33 minuta vodio sa 4:0 protiv Treleborgsa.