Minimalac Briža sa igračem manje, petica Anderlehta

Alexander Hassenstein Getty Images Sport

U nedelju su odigrane tri utakmice drugog kola belgijske Župile lige, a tešku pobedu na gostovanju protiv Muskrona ostvario je šampion Belgije Briž.

Šampion Belgije Briž je od 11. minuta igrao sa desetoricom na terenu pošto je brazilski napadač Vesli zbog namernog udaranja protivnika dobio direktan crveni karton.

Briž je i pored toga uspeo da pobedi, a jedini pogodak na meču je postigao Dion Kols u 55. minutu, udarcem iz teške pozicije iskosa sa desne strane.

Nikola Gulan je odigrao ceo meč za Muskron, dok je Luka Luković ušao u 84. minutu.

U drugom meču dana Genk i Sent Truden su igrali nerešeno 1:1. Ruslan Malinovski je u 68. minutu doveo Genk u vođstvo, dok je četiri minuta kasnije konačan rezultat postavio defanzivac gostiju Vataru Endo.

Najubedljivi su bili fudbaleri Anderlehta, koji su nadigrali Ostende sa 5:2. Svi golovi su viđeni u drugom delu igre. Hrvatski napadač Ivan Santini je bio strelac u 46, 83. iz penala i 86. minutu, dok je preostale golove za Anderleht postigao Nani Landri Dimata u 52. i 89. minutu.

Albanac Sidrit Guri u 58. i hrvatski defanzivac Goran Milović u 90+2. minutu su bili strelci za Ostende.