KL: Boka stekla solidnu prednost, prvenac Maura Zaratea

Fudbal ostalo 9. avg. 20182:30 > 4:46
Marcelo Endelli/Getty Images

Ekipa Boke Juniors savladala je Libertad iz Paragvaja u prvom duelu osmine finala Kopa Libertadores rezultatom 2:0.

Iskusni napadač Ramon Abila doneo je rani prednost Boki, pogotkom u sedmom minutu.

Dva minuta pre kraja poluvremena, prednost Argentinaca povećao je Mauro Zarate, nekadašnji fudbaler Lacija, Vest Hema i do nedavno Veles Sarsfilda.

Za 31-godišnjeg Zaratea to je bio prvi gol u dresu plavo-žutih, otkao je stigao u julu ove godine.

Karlos Karmona je doneo pobedu čileanskoj ekipi Kolo Kolo u prvom susretu sa Korintijansom.

Domaćin je slavio pogotkom bivšeg igrača Ređine i Atalante u 38. minutu. U brazilskom derbiju, Kruziero je na strani trijumfovao protiv Flamenga 2:0.

Gosti su poveli preko Đorđijana de Araskete u desetom minutu, a veliku prednost svojoj ekipi pred revanš doneo je veteran Tijago Neveš 12 minuta pre kraja meča.