LŠ za žene: Spartak u 1/16 finala, četiri gola Breznice

FK Breznica

Fudbalerke Spartaka uspešno su prebrodile grupnu fazu kvalifikacija i izborile plasman u šesnaestinu finala Lige šampiona. U meču odluke Spartak je pobedio Bazel sa 5:0.

Subotičanke su uoči poslednjeg kola morale da pobede Bazel koji je imao bolju gol razliku i koji je na papiru slovio za favorita. Spartak je dominirao od prvog do poslednjeg minuta, a Bazelu se osvetila taktika kojom su nastojali da sačuvaju bod, a priprete iz kontri.

Spartak je sve dileme oko pobednika rešio u prvom poluvremenu. Stigao je do vođstva golovima Amerikanke Angeline Nikol Hiks i Violete Slović. U nastavku je Bazel krenuo na sve ili ništa, ostalo je mnogo slobodnog prostora, a kazna je stigla u vidu tri nova gola Spartaka u režiji Sare Pavlović, Tijane Matić i Aline Bake.

Ova grupa je igrana u Crnoj Gori, u Podgorici i Nikšiću. Domaćin je bila Breznica iz Pljevalja koja je u borbi za treće mesto odigrala 4:4 protiv izraelskog Kairata. Dva gola za Breznicu postigla je Marijana Jankov, a po jednom su se u listu strelaca upisale Jelena Vukadinović i Makedonska Eli Jakovska. Breznica je zbog slabije gol razlike zauzela poslednje mesto u grupi.

Od ostalih ekipa iz regiona jedino je Sarajevo uspelo da izbori plasman u šesnaestinu finala. Dragon iz Makedonije, Olimpija iz Slovenije i Osijek iz Hrvatske nisu stigli do željenog cilja.