Kopa Sudamerikana: Kolon pokvario brazilsko veče

Buda Mendes, Getty Images Sport

Brazilski timovi Botafogo i Fluminense i argentinski Kolon poslednji su učesnici osmine finala Kopa Sudamerikana.

Botafogo je posle poraza u prvom meču od paragvajskog Nasionala Asunsion od 2:1 u revanšu pred svojim navijačima nadoknadio minus i trijumfom 2:0 prošao dalje. Strelci za brazilsku ekipu bili su Rodrigo u 38. i Valensija Rosel u 89. minutu.

Rival Botafoga u osmini finale će biti brazilski tim Bahija.

Fluminsnse je u revanšu u Urugvaju savladao Defensor Sporting sa 1:0 i ukupnim rezultatom 3:0 zakazao duele sa kolumbijskim timo Deportivo Kuenkom. Jedini gol za Fluminenske postigao je Pedro u 78. minutu.

Argentinski Kolon potrudio se da pokvari brazilsko veče u Kopa Sudamerikana. Fudbaler Sao Paula Lizeiro je u Santa Feu pogotkom u 72. minutu anulirao prednost domaćina iz prvog meča i obezbedio penale svom timu.

Međutim, promašaj Alveša u četvrtoj seriji skupo je koštao goste, a Kolon će se u osmini finala sastati sa kolumbijskim Atletiko Huniorom.

Ostali parovi osmine finala: San Lorenco – Nasional, Karakas – Atletiko Paranense, Defensa i Husticia – Banfild, Kito – Deportivo Kali i Santa Fe – Milonarios.