Dalkurdu gradski derbi za prekid crnog niza

sport klub

Fudbaleri Dalkurda pobedili su Sirijus u gradskom derbiju Upsale rezultatom 3:2 u prvoj utakmici 18. kola prvenstva Švedske.

Gosti su dva tri pogotka postigli u prvih 50 minuta, a Sirijus je uspeo da im pripreti tek u poslednjih desetak minuta.

Junak trijumfa Dalkurda, prvog posle 40 dana, bio je Ahmed Avad, koji je postigao jedan gol, a bio je asistent kod preostala dva.

Dalkurd je u vođstvo doveo Ero Markanen u 27. minutu, a Avad je udvostručio prednost 20 minuta kasnije. Posle samo dva minuta već je rezultat bio 3:0 za gostujuće fudbalere, a strelac je bio Robin Tranberg.

Nadu Sirijusu dao je prvo Filip Haglund golom u 80. minutu, a zatim Šarbel Žoržs četiri minuta kasnije, ali nije bilo više vremena za više.

Dalkurd je na taj način ostvario prvi trijumf posle šest utakmica bez pobede, ali je i dalje na samom začelju tabele sa 12 bodova. Sirijus je ostao na 12. poziciji sa 17 bodova.