J liga: Kavasakiju derbi, golčina Songkrasina

Fudbal ostalo 19. avg 20188:54 > 14:31
Thananuwat Srirasant/Getty Images

U derbiju 23. kola japanske J lige drugoplasirani Kavasaki pobedio je lidera Hirošimu sa 2:1.

Posle prilično nezanimljivog prvog dela utakmice, u drugom je usledila golada. Vođstvo Hirošimi doneo je Patrik u 56. minutu.

Ipak, Kavasaki je u potpunosti preuzeo kontrolu u nastavku. Više inicijative pokazali su gostujući fudbaleri, koji su do izjednačenja došli preko Kobajašija u 63. minutu.

Konačni rezultat postavio je isti igrač, sa bele tačke, u 77. minutu.

Pobedom je Kavasaki smanjio zaostatak za Hirošimom na šest bodova, sa utakmicom manje.

U jednom od nazanimljivijih mečeva 23. kola J lige Saporo je posle velikog preokreta savladao Tokio sa 3:2.

Dva potpuno različita poluvremena viđena su na Saporo domu, pošto je Tokio u prvih 45 minuta došao do dva gola prednosti. Utisak je da je mogao da postigne bar još toliko.

U 34. minutu gosti su poveli Oliveire, kome je to bio 12. pogodak u sezoni. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena vođstvo gostiju duplirao je defanzvac Đang posle kornera.

U nastavku susreta trener Saporoa Mihajlo Petrović napravio je ključnu izmenu, kada je na teren poslao Širaija umesto Arana.

Zahvaljujući autogolu Morišigea u 53. minutu smanjena je prednost gostiju, da bi u 69. upravo rezervista Širai doneo izjednačenje.

Za potpuni preokret bio je zadužen Songkrasin, koji je konačni rezultat postavio u 72. minutu fantastičnim udarcem sa 20-ak metara.

Saporo sada ima 35 bodova, pet manje u donosu na trećeplasirani Tokio od koga ima i utakmicu manje.

Rezultati 23. kola: Saporo – Tokio 3:2, Nagoja – Sagan Tosu 3:0, Šimicu – Urava 3:3, Nagasaki – Serezo Osaka 0:2, Kašima – Jokohama 1:0, Hirošima – Kavasaki 1:2, Ivata – Kašiva 2:0, Šonan – Kobe 0:2, Vegalta – Gamba Osaka 2:1…