Remi Klub Briža, Anderleht usamljen na vrhu

Fudbal ostalo 19. avg. 201821:55 > 22:06
Andy Astfalck/Getty Images

Aktuelni prvak Belgije Klub Briž odigrao je nerešeno na gostovanju Antverpenu 1:1 u 4. kolu i prvim remijem u sezoni izgubio korak za vodećim Anderlehtom koji ima maksimalan učinak.

Klub Briž je vodio od 66. minuta golom Vormera, a bod domaćoj ekipi doneo je Harun u 84. minutu.

Genk je pobedio Šarlrou sa 3:1 i baš kao i Klub Briž ima dva boda manje od lidera Anderlehta. Benevente je doneo prednost gostima u 27. minutu, a preokret je najavio Uronen u poslednjim trenucima prvog poluvremena. U nastavku utakmice dva gola za Genk postigao je internacionalaz iz Tanzanije Samata, u 77. i 90+5. minutu iz penala.

Gent je gostima savladao Eupen sa 3:2, a gol odluke za goste, koji su od 77. minuta igrali bez strelca prvog gola Ođiđe-Ofoea bio je Verstraete u nadoknadi vremena iz penala. Treći pogodak za Gent delo je Rošteda. Strelci za Eupen bili su Tojokava i Garsija.

Anderleht je lider sa 12 bodova, Genk i Klub Briž imaju po 10, Standard, Serkl Briž i Antverpen po 8…