Kina: Nema zime za Kanavarove Brazilce

Fudbal ostalo 25. avg 201815:46 > 15:50
Getty images/ Masashi Hara

U subotu su na programu bila četiri meča 20. kola kineske Superlige, a publika je mogla da vidi pregršt golova. Do bodova su stigle ekipe Gvangdžou Evergrandea, Šangaj SIPG i Peking Guana, dok su ekipe Čongćinga i Dalijan Jifanga remizirale 1:1.

Direktno na Sport klubu 3 mogli ste da gledate meč u kojem je aktuelni šampion Gvangdžou Evergrande na gostovanju protiv Šandong Lunenga osvojio tri boda trijumfovavši rezultatom 4:1.

Već u šestom minutu šampion je poveo golom Brazilca Andersona Taliske na asistenciju sunarodnika Paulinja. U 42. minutu tim trenera Fabija Kanavara vodio je sa 2:0, a strelac je opet bio Taliska.

Rezultat se popeo na 3:0 za goste u 58. minutu, kada je Rikardo Gulart iskoristio još jednu asistenciju bivšeg veziste Barselone Paulinja. Jedini pogodak na meču za domaćina postigao je italijanski napadač Gracijano Pele u 73. minutu, a konačnih 4:1 postavio je dvostruki asistent Paulinjo u 74. minutu.

Nakon pobede Evergrande je treći na tabeli sa 39 bodova, tri manje od Peking Guana i Šangaj SIPG, koji su na vrhu tabele.

Upravo je Peking Guan, lider tabele, bio nemilosrdan na gostovanju protiv Tijanđin Tede i slavio sa 5:2 (2:1), a blistao je trostruki strelac, Brazilac Renato Augusto, koji je postigao golove u 24. minutu, u 39. iz penala i u 86. Golove za tim iz prestonice postigli su još i Španac Vijera i Žang Hiže.

Strelci za poraženog domaćina bili su vezista iz Gane Frenk Arčiampong i Nemac Felisk Bastijans.

Šangaj SIPG je na svom terenu bio bolji sa 2:1 od Henan Đijanjea, a golove za pobednika postigli su Elkeson i Hulk u prvom poluvremenu, dok je Vas Te bio strelac za Henan u 62. minutu i uspeo samo da ublaži poraz.

Čongćing je remizirao na domaćem terenu 1:1 protiv Dalijan Jufanga – gol za domaćina dao je Ding Đije, a za goste Nijaša Mušekvi iz Zimbabvea.

U petak je Tijanđin pobedio Gvižu sa 1:0.