Alsvenskan: Jurogordenu prvi derbi prestonice od 2006.

Fudbal ostalo 2. sep. 201819:30 > 19:36
Jan Johannessen/EuroFootball/Getty Images

U nedelju su na programu bili mečevi 20. kola švedskog prvenstva, a do bodova su došle ekipe Malmea, Jurgordena i Sundsvala, dok su remije ostvarili timovi Dalkurda i Geteborga, odnosno Elfsborga i Kalmara.

Malme je u prestonici slavio protiv ekipe Bromarpojkarna sa 3:0, a golove za šampiona postigli su Seren Riks, Erik Larson i Markus Antonson.

Mrežu poraženog tima čuvao je srpski golman Nikola Petrić tokom svih 90 minuta.

Malme je nakon pobede na četvrtom mestu sa 37 bodova.

Dalkurd je na domaćem terenu u Burlenjeu remizirao 1:1 sa Geteborgom. Gol za domaćina postigao je Simon Strand, a za Geteborg je jedini strelac bio Giorgi Karaišvili u 91. minutu iz penala.

Jurgorden je u gradskom derbiju pobedio Hamarbi sa 3:1, a bila je to prva pobeda „Plavih pruga“ u tom derbiju od 2006. godine. Golove za Jurgorden, goste na ovom meču postigli su Kerim Mrabati, Haris Radetinac i Aliju Bađi, a jedini pogodak za crnogorski internacionalac Vladimir Rodić.

Čitav meč u poraženoj ekipi proveo je i srpski internacionalac Nikola Đurđić.

Hamarbi nakon poraza zaostaje pet bodova za liderom tabele AIK, a Jurgorden je na sedmom mestu.

Elfsborg je na domaćem terenu remizirao sa Kalmarom 1:1, golom u 24. minutu goste je u vođstvo doveo Mikael Direstram, a izjednačio je vezista Simon Lundeval.

U poslednjem meču dana Sundsval je deklasirao Sirius sa 4:0, a golove za pobednika postizali su – Sema, Halenijus, Moros i opet Halrenijus, sve u drgom poluvremenu.

U subotu je AIK ubedljivo slavio sa 3:0 protiv Hakena, dok je Erebro savladao Estersund sa 2:1.