Gent ubedljiv, kiks Anderlehta, goleada u Kortrajku

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Fudbaleri Genta savladali su Serkl Briž na strani sa 3:0 u šestom kolu belgijske Župile lige.

Najzaslužniji za četvrtu uzastopnu pobedu gostiju bio je Birger Verstrate, dvostruki strelac. Belgijski vezista je oba gola postigao iz penala – u 25. i 67. minutu. Konačan rezultat postavio je Giorgi Kvilitaija u 90+2.

Gent se sada nalazi na četvrtom mestu na tabeli sa 13 bodova, dok je Serkl osmi sa osam.

U preostala dva duela nije bilo pobednika. Anderleht je kod kuće remizirao sa Antverpenom 1:1. Piter Gerkens je doveo domaće u vođstvo u 17. minutu, da bi bod Antverpenu doneo Vilijam Ovusu u 90+2.

Tim iz Brisela sa 13 bodova zauzima treće mesto, Antverpen je peti sa 12.

Meč Kortrajka i Genka završen je 3:3, a svih šest golova viđeno je u poslednjih 40 minuta. Mbojo 61. i 83. i Uali u 70. bili su strelci za Kortrajk, dok su pogotke za Genk postizali Malinovvski u 50, Aido u 68. i Trosard u 85.

Gosti, koji su meč završili sa desetoricom zbog isključenja Malinovskog u 90, bili su bliži pobedi, ali je Samata u 75. promašio penal.

Za njih je to 14. bod u sezoni i oni su pred pauzu drugi na tabeli. Kortrajk je 13. sa 5.