Sjajan gol iz slobodnjaka golmana Eversona

Printscreen

Duel 23. kola brazilske Serije A doneo nam je i duel u kome je Seara sa 2:1 savladala Korintijans, ali ono što je obeležilo ovaj meč je golman domaćih Everson.

Everson za sebe kaže da je veliki navijač legendarnog golmana Rožerija Senija. Zbog toga na dresu nosi broj 01 kako bi svom idolu ukazao poštovanje, a u meču protiv Korintijansa učinio je to na sjajan način – golom iz slobodnog udarca, u Senijevom stilu.

Everson je u 19. minutu doneo svom timu vođstvo od 1:0 odličnim golom iz slobodnog udarca – prebacio je živi zid i golman gostiju je bio nemoćan.

„Morao sam da sačekam skoro minut pre nego što sam mogao da šutiram. Hvala Bogu što sam uspeo tako dobro da izvedem slobodan udarac i donesem prednost mom timu“, rekao je Everson nakon pogotka.