Bez golova na Marakani, Barkos doneo prednost Kruzeiru

Fudbal ostalo 13. sep. 201811:35
Alexandre Schneider/Getty Images

Na slavnoj Marakani u Riju u polufinalu Kupa Brazila sastali su se brazilski velikani Flamengo i Korintijans, a meč je završen bez pobednika i bez golova.

Bez obzira na prednost u posedu lopte domaćih, 24 šuta na gol i 12 kornera koje su izveli „Rubro-Negro“ igrači, kao i neprijateljsku atmosferu na Marakani, Korintijans je preživeo sve i kući u Sao Paulo se vraća sa velikim ambicijama pred revanš meč koji se igra 26. septembra.

Na Alijanc Parku u Sao Paulu, u drugom polufinalnom paru sastali su se Palmeiras i Kruzeiro, a gosti su slavili 0:1. Kruzeiro je do kapitalne prednosti pred revanš došao golom već u petom minutu. Nekadašnji igrač Crvene zvezde Ernan Barkos iskoristio je pas Robinja i efektno završio kontranapad gostiju udarcem preko golmana Vevertona.

Palmeiras je neku šansu imao u poslednjih 10 minuta kada su imali igrača više. Desni bek gostiju Edinson Mendez prvo je igrao rukom, a onda je zbog protesta i opšte gužve dobio i drugi žuti karton, ali ni to nije pomoglo da ekipa Luisa Felipea Skolarija postigne bar jedan gol.

Revanš meč se igra u Belo Horizonteu 26. septembra, a pobednici polufinala sastaće se u finalu Kupa.