Jovanović u mrežu šampiona za svoj prvenac u Belgiji

Fudbal ostalo 14. sep. 201822:10 > 22:27
FK Partizan

Fudbaleri Briža pobedili su Lokeren sa 2:1 na svom terenu 7. kolu belgijske Župile lige, a za gostujuću ekipu pogodak je postigao bivši fudbaler Partizana Đorđe Jovanović, kojem je i to prvi gol u Belgiji.

19-godišnji napadač, koji je početkom avgusta iz Partizana prešao u Lokeren, postigao je gol u 8. minutu, kada je posle centaršuta Sevaljosa sam bio na drugoj stativi te lako savladao golmana Briža Karla Leticu.

Šampion Belgije Briž je izjednačio u 61. minutu kada je Benoa Pulan posle kornera Vormera bio precizan glavom. Pobedu Brižu obezbedio je u 90+8. minutu Jele Vosen sa penala.

Đorđe Jovanović je na ovom meču igrao do 71. minuta, dok je minut pre kraja trener Lokerena Peter Maes na teren poslao i drugog srpskog internacionalca Marka Mirića.

Briž je prvi na tabeli sa 19 bodova, dok je Lokeren na 14. poziciji sa četiri boda.