Ludilo u "Derbiju miliona", 100 minuta, crveni – 1:1

Pedro Vilela/Getty Images

U derbiju 25. kola brazilske Serije A i jednom od najvećih svetskih derbija Vasko da Gama i Flamengo su u Rio de Žaneiru odigrali bez pobednika 1:1.

Dokaz da su veliki derbiji uvek interesantni, bez obzira na formu i pozicije na tabeli, bio je upravo ovaj „Derbi milionera“, okršaj gradskih rivala iz Rio de Žaneira. Vasko se bori za opstanak, Flamengo za titulu, ali je domaćin bio bliži trijumfu. Vodio je od 28. minuta golom Riosa, a od 57. imao i prednost igrača više, pošto je iskusni Dijego dobio drugi žuti karton. Međutim, crveno-crni su u 61. minutu autogolom Gustava stigli do poravnanja. Igralo se više od 10 minuta nadoknade zbog povrede jednog od fudbalera gostiju Bruna Silve, ali na kraju ipak podela bodova.

Vasko je sa ovim bodom na deobi 17. mesta sa Čapekoenseom, a to su prva mesta u zoni ispadanja. Oba tima zaostaju za prvim iznad crte Botafogom bod. Flamengo je četvrti sa 45 bodova, četiri manje od liderskog tandema Internasional – Sao Paulo i pride ima utakmicu više.

U ostalim mečevima Ceara – Vitorija 2:0, Gremio – Parana 2:0.