St. Truden prekinuo niz Genta, petica Antverpena

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri St. Trudena savladali su Gent na strani sa 2:1, u sedmom kolu Župile lige, i naneli im prvi poraz posle četiri uzastopna trijumfa.

Vezista De Sart je doveo goste u vođstvo u 21. minutu, Gent je poravnao preko rezerviste Brona u 51, ali je Kamada doneo tri boda St. Trudenu u 80. Šest minuta kasnije ekipa iz Limburga je ostala sa desetoricom zbog isključenja Bezusa, ali domaći nisu uspeli da iskoriste brojčanu nadmoć u samom finišu i izbegnu poraz.

Gent je sada peti na tabeli sa 13 bodova, dok je St. Truden osmi sa 10.

Antverpen je kao domaćin pobedio Zulte Varegem ubedljivo 5:1, a treba istaći da su gosti od 15. minuta igrali sa igračem manje zbog crvenog kartona Markua.

Do tog trenutka, Antverpen je imao 2:0, golovima Rafaelova u sedmom i Arslanagića u 10. Do kraja su mrežu Varegema tresli Ovusu iz penala u 27. i 62. i Harun u 90+1. Jedini pogodak za Varegem postigao je De Fau u 53.

Antverpen je sada treći na tabeli sa 15 bodova, a Varegem zauzima 13. mesto sa pet.

U preostalom meču, Muskron je bio bolji od Kortrijka 1:0. Jedini gol za domaće dao je Mohamed iz penala u 42. minutu. To je prva pobeda Muskrona u sezoni, posle šest poraza, ali su oni i dalje poslednji. Kortrijk je 12. sa pet.