ALŠ: Džeonbuk bio nadomak preokreta, ali pao na penale

Chung Sung-Jun, Getty Images

Fudbaleri Suvona su obezbedili prolazak u polufinale azijske Lige šampiona, pošto su u južnokorejskom derbiju posle boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali Džeonbuk.

Suvon je u prvom meču 29. avgusta slavio na gostujućem terenu sa 3:0, ali je u sredu istim rezultatom posle 90 minuta gubio od Džeonbuka.

Strelci za goste u Suvonu su bili Adrijano u 11, Čoi Bo Kjung u 51. i Kim Šin Vuk u 71. minutu. Mogao je Džeonbuk i do konačnog trijumfa u 90+3. minutu, ali Adrijano nije realizovao penal za 0:4 i plasman dalje.

Otišlo se u produžetke, a zatim i penale, gde je Suvon bio bolji sa 4:2. Crnogorski napadač Dejan Damjanović je pogodio u prvoj seriji za Suvon, dok je u četvrtoj seriji bio precizan bosanski vezista Elvis Sarić.

Fudbaleri Suvona će se u polufinalu ALŠ sastati sa japanskim Kašima Antlersima, koji su juče eliminisali Tijanđin Kvanđijan.

U drugom polufinalu azijske Lige šampiona, u zapadnom regionu, sastaju se katarski Al Sad i iranski Persepolis.

Prvi mečevi polufinala se igraju 2. i 3. oktobra, a revanši 23. i 24. oktobra. Finalni dvomeč se igra 3. i 10. novembra.