Kopa Sudamerikana: Noć brazilskih klubova

Buda Mendes, Getty Images

U noći između četvrtka i petka po srednjeevropskom vremenu odigrana su dva meča osimine finala Kopa Sudamerikana, a pobede su ostvarili brazilski Fluminense i Baija.

Fluminense je sa 2:0 na gostovanju u Kuenki pobedio ekvadorski Deportivo. Everaldo je u 23. minutu doneo prednost ekipi iz Rio de Žaneira, dok je konačan rezultat postavio Lusijano u 84. minutu.

Revanš je na programu 4. oktobra na legendarnoj „Marakani“ u Riju.

U drugoj utakmici dana Baija je u Salvadoru ugostila Botafogo iz Rija. Duel dva brazilska kluba je pripao domaćinu, koji je slavio sa 2:1.

Baija je došla u vođstvo preko Ramiresa u 5. minutu, dok je u 60. na 2:0 povisio Klejton. U 62. minutu napadač Botafoga Rodrigo Pimpao je smanjio na 2:1, što je i bio konačan rezultat.

Od 76. minuta do kraja susreta Baija je imala igrača manje, jer je direktan crveni karton dobio vezista Leo, koji je morao u svlačionicu jer je rukom u lice udario protivničkog igrača.

Revanš na stadionu „Žoao Avelanž“ je zakazan za 3. oktobar.