Alsvenskan: Norćeping juri AIK, Jurgorden siguran

Jan Johannessen/EuroFootball/Getty Images

U subotu su se igrala četiri meča 22. kola švedskog šampionata, a pobede su ostvarile ekipe Elfsborga, Estersundsa, Jurgordena i Norćepinga.

Norćeping je nastavio poteru za ekipom AIK, koja je na čelu tabele, pa posle pobede od 2:0 na gostovanju u Upsali protiv Dalkurda, sada zaostaju tri boda za prvim mestom. Golove za Norćeping postigli su Smit i Holmberg.

Elfsborg je pobedio na domaćem terenu Erebro sa 1:0, a strelac jedinog pogotka bio je Nigerijac Obasi Ogbuke u 23. minutu.

Estersunds je takođe slavio 1:0, ali u gostima protiv Sirijusa u Upsali i to golom Mensira u 96. minutu.

Jurgorden je u gostima ubedljivo trijumfovao protiv Treleborgsa 3:0 – vezista Kerim Mrabti postigao je dva gola, u 42. i 43. minutu, a konačnih 3:0 postavio je rezervista Dženis Kozica u 95. minutu.

U prethodnom kolu Hamarbi je remizirao sa 1:1 sa Sirijusom.