Kopa Sudamerikana: Nasional novi četvrtfinalista

Fudbal ostalo 26. sep 20184:22 > 4:26
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Klub Nasionala plasirali su se u četvrtfinale Kopa Sudamerikana pobedom nad San Lorencom u revanšu 2:0.

Urugvajski predstavnik je tako nadoknadio minus iz prvog duela u Argentini (1:3) i zbog gola u gostima prošao dalje.

Nasional je odlično otvorio meč u Montevideu i već u 11. minutu poveo preko Matijasa Zunina. Taj rezultat bio je aktuelan do 55. kad je Gonsalo Bergesio iskoristio dodavanje Santijaga Romera i postigao odlučujući gol.

U nastavku je San Lorenco ostao sa desetoricom posle isključenja Bautiste Merlinija, pa je posao domaćem timu da sačuva stečenu prednost bio lakši.

U borbi za polufinale, urugvajski tim će igrati sa pobednikom dvomeča između Fluminensea i Deportiva Kuenke. U prvom meču, Flu je slavio sa 2:0.

Prethodno je plasman u četvrtfinale ostvario kolumbijski Deportivo Kali.