Klub Briž deklasirao gradskog rivala, ubedljivi Genk

Fudbal ostalo 29. sep. 201822:12 > 22:24
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

U subotu su odigrane četiri utakmice 9. kola belgijske Župile lige, a pobede su ostvarili Klub Briž, Genk, Šarlroa i Beveren.

Klub Briž je na stadionu „Jan Brejdel“ nadigrao svog velikog rivala Serkl Briž sa 4:0. Strelci su bili Vesli u 6, Vanaken u 39, kao i Šrijvers u 53. i 80. minutu.

Istim rezultatom je i Genk nadigrao Varegem na svom terenu, uz pogotke Pozuela u 29. i napadača iz Tanzanije Mbvane Samate u 31, 68. i 86. minutu.

Šarlroa je golovima Benaventea u 55. i Nianea u 77. pobedio Lokeren, za koji je jedini gol na meču postigao Tirpan u 83. minutu (2:1). Ceo meč u poraženom timu odigrao je srpski napadač Đorđe Jovanović.

Beveren se prošetao preko terena Muskrona, gde je slavio sa 3:0. Golove za goste su postigli Velios u 11, Šrivers u 39. i Ampomah u 74. minutu. Za Beveren je svih 90 minuta igrao srpski defanzivac Aleksandar Vukotić.

Na tabeli Župile lige vodi Genk sa 23 boda, Klub Briž ima jedan manje, dok je treći Anderleht sa 16 bodova.