Sudamerikana: Baija penal serijom do meča sa Atletikom

Fudbal ostalo 4. okt 20185:06 > 5:10
Pedro Vilela, Getty Images Sport

U noći između srede i četvrtka Atletiko Paranaense i Baija obezbedili su plasman u četvrtfinale Kopa Sudamerikana.

Atletiko Paranaense slavio je i u revanšu protiv Karaksa i plasirao se u četvrtfinale Kopa Sudamerikana. Brazilski tim je u revanšu slavio sa 2:1 i ukuonim rezultatom 4:1 prošao dalje.

Marselo je doneo prednost Atletiku u 31. minutu, da bi već u četvrtom minutu drugog poluvremena Karakas došao do izjednačenja preko Gersesa.

Renan Lodi rešio je sve nedoumice u ovom dvomeču pogodivši gol Karakasa u 58. minutu za konačnih 2:1.

Atletiko će se za polufinale boriti protiv Baije koja je dužim putem došla do narednog kola.

Baija je u osmini finala za rivala imala Botafogo i nakon pobede u prvom meču na svom terenu od 2:1 u revanšu penalima izborila prolaz dalje.

U revanšu je bilo 2:1 za Botafogo koji je poveo pogotkom Pimpaoa u 26. minutu. Žuno je izjednačio sedam minuta kasnije, a penale je za Botafogo izborio Morais.

U tećoj seriji su oba tima promašila penal, ali je Botafogo omanuo i u šestoj seriji što ga je koštalo prolaska dalje. Bilo je 5:4 za Baiju u penal seriji.

Mečeve četvrtfinala Atletiko i Baija odigraće 23. oktobra i 1. novembra. Domaćin u prvom meču biće Atletiko.