Fluminense rutinski, i Žunior u četvrtfinalu

Buda Mendes/Getty Images

Ekipe Atletiko Žuniora i Fluminensea plasirale su se u četvrtfinale Kopa Sudamerikana.

Posle pobede 2:0 u gostima, ekipa Fluminensea istim rezultatom savladala je ekvadorsku Deportivo Kuenku i kod kuće.

Strelci su bili Digao u 34. minutu i Ričard u 77, pa će se Fluminense u četvrtfinalu sastati sa timom Klub Nasional.

Mnogo uzbudljivije bilo je u drugom okršaju. Atletiko Žunior dobio je prvi meč protiv Kolona 1:0, ali su Argentinci poveli u 75. minutu golom Friclera. Ipak, kolumbijski tim samo sedam minuta kasnije stiže do izjednačenja golom Morena Moskere, a Žunior u četvrtfinalu čeka Defensa i Hustisija.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Atletiko Paranense – Baija i Deportivo Kali – Santa Fe.