Argntina: Independijente preživeo stominutni pakao

Gabriel Rossi, Getty images

U mečevima osmog kola argentinske Primere pobede su zabeležili Independijente, Aldosavi, Himnasija i San Martin.

Najzanimljiviji meč odigran je u Paranji gde je Atletiko Patronato dočekao slavni Independijente. Gosti su tek u 67. minutu postigli prvi gol preko Beniteza, ali već šest minuta kasnije duplirali su prednost preko Giljotija. Ipak, u 83. minutu domaćin se vraća preko Vere, koji je bio siguran sa 11 metara do kraja utakmice vršili su strahovit pritisak kako bi došli makar do remija. Utakmica je praktično trajala 100 minuta, ali je Independijente ipak uspeod a sačuva prednost i osigura tri boda. Sa ovom pobedom Independijente je skočio na deobi 11. mesta sa 10 bodova, jednim manje od mesta koja vode u kontinentalna takmičenja.

Novu pobedu, petu od starta šampionata ostvario je Aldosavi, kod kuće protiv San Martina iz Tukamana 2:0 i zadržali su drugo mesto sa 15 bodova, četiri manje od lidera Rasinga. U ostalim mečevima San Martin San Huan – Velez 3:1 i Himnasija La Plata – Godoj Kruz 1:0.