Minimalac Kruzeira u prvom meču finala Kupa Brazila

Fudbal ostalo 11. okt. 20184:42 > 4:48
Pedro Vilela/Getty Images

Kruzeiro je savladao ekipu Korintijansa u prvom meču finala Kupa Brazila rezultatom 1:0.

Kruzeiro je bio dosta bolji u prvom poluvremenu i čak je četiri puta uspeo da uputi šut u okvir gola Korintijansa. Jedan od tih šuteva završio je u mreži i to u sudijskoj nadoknadi prve polovine utakmice. Strelac je bio iskusni vezista Tijago Neves.

U drugom poluvremenu nije bilo golova ni ozbiljnijih prilika a u 93. minutu je drugi žuti karton dobio fudbaler Korintijansa Anhelo Araos.

Revanš meč finala brazilskog Kupa je naredne sedmice u noći imeđu srede i četvrtka od 2 i 45.

Kruzeiro inače brani titulu u Kupu jer je prošle godine bio uspešniji od Flamenga. Ako Kruzeiro održi prednost u revanšu postaće po šesti put osvajač Kupa Brazila i imaće najviše ovih trofeja u svojoj vitrini. Trenutno Kruzeiro i Gremio imaju po pet osvojenih Kupova Brazila.