Nezaustavljivi Runi i DC Junajted blizu plej-ofa

Patrick McDermott/Getty Images Sport

Fudbaleri DC Junajteda minimalnom pobedom protiv Dalasa povećali su šanse da u finišu ligaškog dela sezone obezbede plasman u plej-of, a u isto vreme otežali su posao Nju Inglandu u borbi za mesto u doigravanju.

Treži uzastopni trijumf ekipi iz Vašingtona doneo je Rasel Kanaus pogotkom u 85. minutu.

DC Junajted je šesti na tabeli Istočne konferencije sa 44 boda, jednim više i utakmicom više od Montreala koji je prvi ispod crte. Dalas je i pored poraza, sedmog u sezoni, ostao na prvom mestu Zapadne konferencije sa 57 bodova, Los Anđeles FC ima 56, a Sporting Kanzas Siti 53.

Tim iz Vašingtona za koji je Vejn Runi odigao ceo meč u preostala tri kola sastaće se sa Torontom i Njujork Sitijem na svom stadionu, a u poslednjem gostuje Čikagu.

Nju Ingland je pobedio Orlando sa 2:0 pogocima Penilje u 51. i Fagundeza u 55. minutu, ali su dva meča pre kraja regularnog dela sezone ostali na 6 bodova manje od DC Junajteda.

Minesota je u meču bez rezultatskog značaja izgubila pred svojim navijačima od Korolara sa 2:0. Strelci su bili Boli u 61. i Džekson u 90+7. minutu. Oba tima su meč završila sa igračem manje jer su u 90+14. minut van terena zbog crvenih kartona morali Hit sa jedne i Smit sa druge strane.