Kućov debi iz snova za pobedu Kolumbije

Jeff Zelevansky/Getty Images

Fudbaleri Kolumbije pobedili su Kostariku sa 3:1 u prijateljskoj utakmici u Barankilji.

Vodeći gol u 30. minutu postigao je napadač Viljareala Karlos Baka na asistenciju Hamesa Rodrigesa, da bi u 44. minutu izjednačio 30-godišnji Kendal Vaston.

Ipak, u nastavku meča domaćin stiže do trijumfa, a heroj meča bio je dvostruki strelac Huan Kućo Ernandes, 19-godišnji napadač Ueske koji je debitovao za nacionalni tim.

Ekipe SAD i Perua remizirale su 1:1 – Amerikanci su poveli golom Sardženta, a izjednačio je Flores u 86. minutu. Bilo je to zasluženo izjednačenje pošto su Peruanci bili bolji tokom najvećeg dela meča.

U poslednjem meču dana Čile je savladao Meksiko 1:0, a jedino pogodak postigao je Nikolas Kastiljo u 89. minutu.