Čempionšip: Kvins Park Rendžers poslao Ipsvič na dno

James Chance Getty Images Sport

Nakon meča između Belkburna i Lidsa (2:1) u subotu je odigrano još devet mečeva 13. kola Čempionšipa.

Najviše golova viđeno je na meču između Redinga i Milvola, koji je završen rezultatom 3:1. Majt je u 28. minutu pogodio za vođstvo, a gosti su uspeli da izjednače samo šest minuta kasnije golom Volsa.

Reding je ponovo poveo u 45. minutu kada je Baldok izjednačio iz penala. Do sldećeg gola se čekalo do 86. minuta kada je Majt pogodio za konačni 3:1.

Fudbaleri Kvins Park Rendžersa slavili su protiv Ipsviča sa 2:0. Prvo je Gerken postigao autogol u 13. minutu, da bi Hemed postigao drugi gol iz penala u nadoknadi prvog poluvremena. Posle ovog meča Ipsvič se nalazi na poslednjem mestu tabele.

U poslednjem meču kola, Derbi Kaunti je pobedio Šefild Junajted na svom terenu 2:1. Brajson u prvom i Meriot u 77. minutu bili su strelci za Ovnove, dok je jedini gol za goste dao Bešam u 41.

Tim porazom, Šefild je pao na drugo mesto na tabeli, ali ima isti broj bodova kao vodeći Midlzbro – 25. Derbi je peti sa 21.