Alsvenskan: Šampionu bodovi posle preokreta

Fudbal ostalo 20. okt 201818:52 > 18:55
Lars Dareberg/Ombrello/Getty Images

U dva meča 26. kola švedskog prvenstva odigrana u subotu slavile su ekipe Malmea i Dalkurda.

Malme je na domaćem Svebank stadionu slavio protiv Hamarbija rezultatom 2:1 (0:1) posle preokreta.

Gosti su u vođstvo došli preko Džiloana Hamada u 31. minutu iz jedanaesterca, a potom je usledio preokret. Strelci za aktuelnog šampiona u nastavku bili su Antonson i Rosenberg u 47. i 57. minutu.

Srpski napadač Nikola Đurđić proveo je svih 90 minuta na terenu u dresu Hamarbija.

Nakon pobede Malme je na četvrtom mestu sa 48 bodova, deset manje od lidera na tabeli AIK. Hamarbi je drugi sa 50 bodova.

U drugom meču dana Dalkurd je na domaćem terenu u Burlengeu stigao do minimalne pobede 1:0 protiv Erebrua, a strelac jedinog gola za ekipu kurdske etničke zajednice bio je Robin Trandberg.

Posle pobede Dalkurd je i dalje u zoni ispadanja sa 20 bodova, tri manje od Sirijusa, koji je udaljen tri boda u bezbednoj zoni.

U poslednjem meču 25. kola, Sundsval je bio bolji od Kalmara.