Ćavi bez finala azijske Lige šampiona

Fudbal ostalo 23. okt. 201818:48 > 19:02
Alex Grimm, Getty Images Sport

Fudbaleri iranskog Persepolisa plasirali su se u finale azijske Lige šampiona pošto su odigrali 1:1 na svom terenu u drugom meču polufinala protiv katarskog Al Sada, za koji igra legendarni španski vezista Ćavi.

Al Sad je u Teheranu poveo golom Bagdada Bunedžada u 17. minutu, dok je domaći Persepolis izjednačio u 49. minutu preko Siamaka Nematija.

Legendarni fudbaler Barselone i Španije Ćavi igrao je na ovom meču svih 90 minuta, kao i njegov sunarodnik Gabi.

Da se Persepolis plasira u finale presudio je rezultat prvog meča u Kataru, gde je iranska ekipa slavila rezultatom 1:0.

Iranci, koje sa klupe vodi hrvatski stručnjak Branko Ivanković, igraće svoje prvo finale kontinentalnog takmičenja, a rival će mu biti bolji iz dvomeča između Kašima Antlersa i Suvona. U prvom meču ekipa iz Japana je slavila sa 3:2.