Sto minuta fudbala na Frends Areni

Catherine Ivill/Getty Images

U poslednjoj, ujedno i derbi utakmici 27. kola švedske Alsvenskan lige AIK i Malme remizirali su rezultatom 1:1.

U ne baš najkvalitetnijoj fudbalskoj predstavi pred 31 160 gledalaca prvi do prednosti stigli su nebesko plavi zahvaljujući golu Andresa Kristijansena u 44. minutu. U ulozi asistenta našao Seren Riks.

U nastavku meča iskusni Sebastijan Larson u 63. minutu zatresao je protivničku mrežu. Međutim, vezista AIK koristio je ruke i odgurnuo Levickog, tako da je glavni arbitar Bojan Pandžić opravdano poništio pogodak.

Ekipa Rikarda Norlinga nikako nije uspevala da stvori konkretniju šansu, ali su uz mnogo sreće u samom finišu došli do slobodnog udarca.

Odgovornost je preuzeo Sebastijan Larson i na briljantan način stigao do drugog gola u sezoni, čime je obezbedio remi svojoj ekipi u šestom minutu sudijske nadoknade.

Larson je nakon gola isprovocirao goste tako što je „uklizao“ ispred klupe gostiju, a tek u 110. minutu zvanično dobio drugi žuti karton, zbog čega neće biti u prilici da nastupi protiv Estersundsa. Taj meč pratite u četvrtak od 19 časova na Sport klubu HD.

AIK koji je glavni favorit za titulu i dalje je na liderskoj poziciji sa 60 bodova, tri kola pre kraja.

Prati ga Norčeping sa 56 bodova, sledi Hamarbi sa 51, Heken sa 50, odnosno Malme sa 49.