Kopa Sudamerikana: Santa Fe u polufinalu

Fudbal ostalo 31. okt. 20184:38 > 4:40
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Indepedijente Santa Fea prvi su polufinalisti Kopa Sudamerikane, drugog po kvalitetu klupskog takmičenja u Južnoj Americi. Klub iz Bogote pobedio je Deportivo u Kaliju u revanšu sa 2:1 i ukupnim rezultatom 3:2 plasirao se u narednu rundu.

Posle nerešenog rezultata u prvoj utakmici na svom terenu (1:1), gosti iz glavnog grada Kolumbije su pitanje prolaska dalje rešili u uvodnih dvadesetak minuta igre revanša. Strelci su bili Morelo u 16. i Dstavino u 17. minutu za vođstvo od 2:0.

Od tog trenutka, Deportivo je morao da postigne tri gola kako bi izbegao ispadanje, međutim, do kraja je uspeo samo jednom da zatrese mrežu rivala. Pogodak je postigao Benedeti u 72. minutu.

Santa Fe će u polufinalu igrati sa pobednikom dvomeča između argentinske Defense i kolumbijskog Žuniora. Prvi meč je završen trijumfom Žuniora 2:0.