Brazil: Slavlje Botafoga, Flamengo se oprašta od titule

Buda Mendes/Getty Images

U jednom od derbija 33. kola Botafogo je savladao gradskog rivala Flamengo 2:1, čime je crveno-crnima značajno zakompikovao situaciju oko borbe za titulu.

Flamengu je bila potrebna pobeda u derbiju Rio de Žaneira kako bi ostao u trci sa Palmeirasom i Atletiko Mineirom. Međutim, u samo 10 minuta njihovi snovi su raspršeni. Erik u 19. i Valensija Rosel u 29. minutu doveli su domaćina u vođstvo od 2:0 i najavili pobedu nad velikim rivalom. Uspeo je Vitinjo u 49. minutu da vrati nadu pogotkom sa bele tačke, ali to je ujedno bilo sve. Flamengo je ostao treći sa 60 bodova, čak šest manje od lidera Palmeirasa, koji ima i utakmicu manje. Botafogo je 10. sa 41 bodom, čime je ušao u mesto koje vodi u Kopa Sudamerikana.

Sličnu sudbinu doživeo je i Sao Paulo. Takođe je igrao gradski derbi, takođe u gostima, protiv Korintijansa. Doduše, nije izgubio, ali nije ni pobedio. Igrao je 1:1, iako su čitavo drugo poluvreme imali igrača više. Domaćina je doveo u vođstvo Ralf u 72. minutu a izjednačio je Brener u 81. minutu. Sao Paulo je četvrti sa 58 bodova, a Korintijans 12. na samoj granici da se ide u Kopa Sudamerikana, pošto ima 40 bodova, koliko i 11. Fluminense i 13. Baia.

Atletiko Paranense je savladao Kruzeiro kod kuće 2:0, dok je Parana u gostima bila bolja od Amerike 1:0.