Junior sa devet igrača i uz promašen penal do finala KS

Fudbal ostalo 30. nov 20183:42 > 4:10
Gabriel Aponte/Getty Images

Fudbaleri Juniora iz Barankilje pobedili su rezultatom 1:0 Independijente Santa Fe u drugom meču polufinala Kopa Sudamerikana, čime su obezbedili plasman u veliko finale drugog po jačini klupskog fudbalskog takmičenja u Južnoj Americi.

Ekipa iz Barankilje je slavila i u prvom meču u Bogoti sa 2:0, pa je prošla u finale gde će igrati protiv brazilskog Atletiko Paranensea, koji je dan ranije eliminisao Fluminense.

U revanšu na stadionu „Roberto Melendez“ u Barankilji su viđena čak četiri crvena kartona, po dva na obe strane, jedan promašen jedanaesterac i jedan pogodak u mreži Independijentea.

Jedini gol je viđen u 23. minutu, kada je strelac za Junior bio Teofilo Gutijerez sa svega nekoliko metara, kada je grudima ugurao loptu u mrežu, posle odbrane golmana Solisa.

U 39. minutu je Junior mogao da povisi vođstvo, ali je udarac Hamesa Sančeza zaustavio Miguel Solis.

Teofilo Gutijerez je u 44. minutu dobio direktan crveni karton pošto je protivničkog igrača u skoku namerno udario laktom u glavu, dok je Junior od 59. minuta igrao sa devetoricom na terenu, jer je drugi žuti karton dobio Gabrijel Fuentes, pošto je sprečio jednog od fudbalera rivala da izvede aut.

Independijente nije uspeo ni sa dva igrača više da zatrese mrežu protivnika, a čak je ostao takođe sa dvojicom fudbalera manje, pošto je u 72. minutu Omar Rodrigez dobio drugi žuti karton, a u 86. minutu Dijego Gustavino direktan crveni.

Finale Kopa Sudamerikana će se igrati 5. i 12. decembra, a domaćin prvog meča će biti Junior i Barankilja, dok će sedam dana kasnije u Kuritibi ekipu iz Kolumbije ugostiti Atletiko Paranense.