Petrovićev Saporo bez LŠ, tragedija Đubila u 94.

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Odigrano je poslednje, 34. kolo japanske Džej lige i rešena je poslednja nedoumica – ekipa Hirošime i Kašime su na drugoj i trećoj poziciji, što znači da idu u kvalifikacije za Azijsku ligu šampiona, dok je Saporo srpskog trenera Mihaila Petrovića ostao bez nje.

U direktnom okršaju Saporo i Hirošima odigrali su nerešeno 2:2 – domaćin je vodio 2:0 pogocima Songkrasina i Bojtrojda, bila je to golčina sa 40 metara, pa se činilo da će oni u foto-finišu do mesta u kvalifikacijama.

Međutim, do poluvremena je izjednačio Mavatari, a konačni rezultat u 51. minutu postavlja Šibasaki.

Kašima je odigrala nerešeno 0:0 sa Sagan Tosuom, što joj je bilo dovoljno za treću poziciju. Na kraju – Hirošima 57 bodova, Kašima 56, Saporo 55.

Kavasaki je odavno krunisan, a tačku na sezonu stavio je trijumfom nad Đubilo Ivatom 2:1 – preokret golom Nare u 83. i autogolom Oija u 94. minutu.

To što je Kavasaki igrao pošteno do kraja mnogo je značilo mnogim ekipama jer je Đubilo sa 41 bodom na na 16. poziciji i moraće da učestvuje u doigravanju za opstanak u ligi. Po 41 bod na kraju imaju još četiri tima (Jokohama, Shonan, Sagan Tosu i Nagoja), ali je Đubilo poslednji u tom krugu zbog najlošije gol razlike.

Iz lige su već sada ispale dve ekipe – Kašiva i V-Varen Nagasaki.