SP klubova počelo velikim preokretom Mamićevog Al Aina

Francois Nel/Getty Images

Fudbaleri Al Aina iz Ujedinjenih Arapskih Emirata savladali su u plej-of meču Svetskog prvenstva klubova Tim Velington sa Novog Zelanda posle penala 4:3, dok je prethodno nakon 90 minuta i produžetaka bilo 3:3.

Tim Velington, koji je šampion Okeanije, imao je veliku priliku da se plasira u četvrtfinale, ali je ispustio vođstvo od 3:0, koje je stekao golovima Marija Barsije u 11, Erona Klepama u 15. i Marija Iliča u 44. minutu.

Šampion Ujedinjenih Arapskih Emirata Al Ain, koji na SP klubova učestvuje kao predstavnik domaćina, a koji sa klupe vodi Zoran Mamić brat kontroverznog hrvatskog fudbalskog rukovodioca Zdravka Mamića, uspeo je da izjednači, a onda i slavi sa penala.

Golove za Al Ain su postigli Šiotani u 45, Dumbija u 49. i Berg u 85. minutu. U penal seriji za ekipu iz UAE su pogađali Dijaki, El Šahat, Šiotani i Kajo, dok je promašio Berg. Za Velington su precizni bili Alen, Ilič i Votson, dok su promašili Kikoli i Gali.

Al Ain će u četvrtfinalu 15. decembra igrati protiv šampiona Afrike Esperansa iz Tunisa, a pobednik će u polufinalu na šampiona Kopa Libertadores River Platu.

U drugom četvrtfinalnom susretu se sastaju meksička Gvadalahara i japanska Kašima. Pobednik će se sastati sa Real Madridom.