Tunišani sa dva igrača manje bolji od Čivasa

Fudbal ostalo 18. dec 201816:54 > 17:05
Kiyoshi Ota/Getty Images

Fudbaleri tunišanskog Esperansa savladali su Čivas Gvadalaharu u borbi za peto mesto na Svetskom klupskom šampionatu. Eseperans je slavio posle izvođenja jedanaesteraca jer je meč završen rezultatom 1:1.

Meksička ekipa iz Gvadalahare je povela već u petom minutu kada je gol iz penala dao Valter Sandoval. Esperans iz Tunisa je izjednačio takođe sa penala Jusef Belaili u 34. minutu utakmice.

Do kraja meča više nije bilo golova ali je bilo crvenih kartona. Fudbaleri tunišanske ekipe su dobili dva crvena kartona, a prvi je zavredeo Anis Badri u 79. minutu. On je dobio drugi žuti karton da bi u šestom minutu nadoknade Husin Rabi dobio drugi crveni karton u ekipi Esperansa.

Odmah se pristupilo izvođenju penala, a posle pet serija je bilo nerešeno 3:3. Tako je bilo do osme serije kada je penal promašio Ivan Brizuela. Pobednički gol i peto mesto ekipi iz Tunisa doneo je Šamsedin Dauadi.