Penal rulet: Al Ain preko River Plate do finala

Fudbal ostalo 18. dec. 201820:17 > 20:19
Francois Nel/Getty Images

Prvi finalista Svetskog klupskog prvenstva je Al Ain koji su u polufinalu bili bolji od River Plate nakon izvođenja penala 2:2 (5:4).

Meč je rešen tek nakon penala, a bolji su i koncentrisaniji bili igrači Al Aina koji su se tako plasirali u finale gde će se sastati sa boljim iz meča Real Madrid – Kašima Antlers.

U regularno toku meča bilo je 2:2, a River Plata je propustila priliku da meč reši u svoju korist i pre isteka 90 minuta.

Poveo je Al Ain nakon samo tri minuta igre golom Markusa Berga. Krenuo je tim Zorana Mamića snažno od prvog minuta i već nakon tri minuta igre, nakon kornera poveo sa 1:0.

Tim Rivera kao da je tek tada shvatio da je utakmica počela. Odgovor je bio više nego jasan i glasan.

U 11. minutu Rafael Bore samo je skrenuo loptu nakon šuta Lukasa Prata i doneo Riveru izjednačenje.

Pet minuta kasnije, Bore je ponovo uspešniji od golmana Eisa. Gonzalo Martinez je poslao dobru loptu u kazneni prostor gde se Bore odlično snašao i pogodio za 2:1.

Mogao je Al Ain do izjednačenja u 26. minutu, ali sjajno je udarac Huseina al Hašata odbranio Franko Armani. Samo minut kasnije, Al Ain traži penal, ali ostaje razočaran odlukom sudije nakon uporebe VAR tehnologije.

Do poluvremena je Al Ain imao priliku preko Berga i poništen gol u prvom minutu nadoknade igre u ovom delu meča. VAR još jednom nije bio upotrebljen u korist Al Aina.

Mamićev tim uspeva da dođe do izjednačenja u 51. minutu sjajnim golom Lukasa Fernandesa.

Moglo je sve da bude rešeno u 69. minutu. Mohamed Ahmad koji je skrivio penal, ali je Gonzalo Martinez pogodio prečku, a nije iz drugog pokušaja precizan bio ni Prato.

U produžecima su oba tima imala po jednu dobru priliku, ali su neprecizni bili Pinola za River i Ahmad za Al Ain.

O finalisti je odlučila „lutrija“, i peta serija u kojoj je Perez promašio penal za River Platu i tako u finale poslao Al Ain.

U drugom polufinalu sastaju se u sredu Real Madrid i Kašima Antlers. Duel počinje u 17:30.