Lipijevi Kinezi posle preokreta, Keirošovi Iranci 5:0

Lintao Zhang/Getty Images

U ponedeljak su na programu bila tri meča prvog kola grupne faze Azijskog kupa, a pobede su zabeležili favoriti - Kina, Južna Koreja i veoma ubedljivi Iran.

Azijski kup se odigrava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, a u grupi C Kina je posle preokreta uspela da savlada Kirgistan 2:1 (0:1).

Povezano

Kirgizi su u vođstvo došli u 42. minutu preko Ahlidina Israilova. Ipak, u nastavku su Kinezi došli do preokreta, a izjednačenje je doneo golman Kirgistana Pavel Matjaš autogolom u 50. minutu.

Pobedu reprezentaciji koju vodi italijanski stručnjak Marčelo Lipi doneo je Ju Dabao u 78. minutu.

U drugom meču grupe C Južna Koreja je bila bolja od Filipina u Dubaiju rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Hvang Euji-Džo u 67. minutu.

U poslednjem meču dana u grupi D u Abu Dabiju Iran je bio bolji od Jemena sa 5:0. Golove za selekciju Karlosa Keiroša postigli su Taremi, Al-Sovadi (autogol), ponovo Taremi, Azmun i Godos.

Presotala dva tima u grupi D su Vijetnam i Irak, a njihov duel na programu je u utorak.