Golman Uzbekistana za istoriju Azije

Fudbal ostalo 9. jan. 201917:35 > 17:54
Getty Images/Robert Cianflone

Petog dana Azijskog kupa u Ujedinjenim Arapskim Emiratima su na programu bila tri meča, a u prvom planu bio je golman Uzbekistana Ignatij Nesterov, koji je postao rekorder ovog takmičenja.

35-godišnji uzbekistanski čuvar mreže je bio u startnom timu svoje reprezentacije u meču prvog kola F grupe protiv Omana, te je tako zabeležio nastup i na svom petom Azijskom kupu.

Golman Lokomotive iz Taškenta je za Uzbekistan branio na 97 utakmica, a pritom je učestvovao na pet kontinentalnih šampionata, po čemu je jedini u istoriji.

On je na završnom turniru Azijskog kupa igrao prvi put 2004. godine, a isto je ponovio 2007, 2011, 2015. i 2019. godine.

Reprezentacija koju sa klupe vodi poznati argentinski stručnjak Ektor Kuper, u prvom meču je pobedila Oman sa 2:1. Strelci za Uzbekistan su bili Odil Ahmedov u 34. i Eldor Šomurodov u 85. minutu. Za Oman je jedini gol postigao Mošin Al Gasani u 72. minutu.

U drugom meču u grupi F Japan je nadigrao Turkmenistan sa 3:2. Strelci za Japan su bili Juja Osako u 56. i 60, kao i Ritsu Doan u 71. minutu.

Za Turkmenistan su pogađali Arslanmirat Amanov u 26. i Ahmed Atajev u 79. iz penala.

U trećem meču u sredu Katar je došao do prvih bodova u grupi E, pošto je savladao Liban sa 2:0. Strelci za Katar su bili Basam Hišam u 65. i Almoez Abdula u 79. minutu.