AK: Jordan i Australija u narednoj fazi

Fudbal ostalo 15. jan. 201916:18 > 16:23
Getty Image/ Francois Nel / Staff

U utorak su odigrana dva meča Azijskog kupa grupe B. Ekipe Jordana i Australije su obezbedile direktan plasman u narednu fazu takmičenja, dok će se Palestina za dalji plasman boriti sa ostalim trećeplasiranim ekipama iz drugih grupa.

Australija je pobedila Siriju rezultatom 3:2. Golom Mabila u 41. minutu Australija je povela, da bi samo dva minuta kasnije Kribin izjednačio rezultat. Igrao se 54. minut kada je Ikonomidis ponovo doveo prednost Australiji.

Al Soma je golom sa bele tačke ponovo izjednačio, da bi konačan rezultat postavio Tom Rogić u 93. minutu.

Fudbaleri Palestine i Jordana su odigrali meč bez golova, ali je Jordan prošao u narednu rundu zahvaljujući prethodnim rezultatima kao prvoplasirana ekipa.

Ekipa Palestina je završila na trećoj poziciji grupe B, pa će se za prolazak u sledeću rundu boriti u nadigravanju sa ekipama koje su završile na istoj poziciji u drugim grupama.

Doskorašnji fudbaler Crvene zvezde Miloš Degenek je odigrao ceo meč za ekipu Australije, baš kao i Tom Rogić.